יום רביעי, 14 בינואר 2015

שַׁבָּת טִישׁ

חודשיים בלבד עברו מאז הושק הספר החדש "שבת טיש" והוא הספיק כבר להפוך לרב מכר שנחטף בזה אחר זה מחנויות הספרים. הביקוש הולך וגדל ב"ה, והמהדורה השישית (!) עושה כבר את דרכה אל חנויות הספרים.
עיון קל בספר החדש מגלה, כי הפעם זה לא 'עוד ספר', אלא הספר, בה"א הידיעה. אל הנער הזה התפללנו. רבנים ומחנכים, הורים ואישי ציבור מכל גווני הקשת, כולם כאחד מהללים ומשבחים את היצירה המפוארת, ושולחן המערכת מוצף בתגובות נלהבות רבות מצד קוראים המדווחים על מהפך באווירת השבת בביתם.
הספר המהודר, הוא פרי עבודתו של איש הספר והחינוך הרב מתתיהו דייטש-אשכנזי, שזה מכבר יצאו מוניטין לספריו וחיבוריו. הספר משובב נפש ותוכנו מתוק מדבש. תמצאו בו שפע של סיפורי צדיקים מאלפים, פנינים ופרפראות על הפרשה, ימי הילולא של צדיקים ומעשיהם, פינות לשוניות, אירועים היסטוריים, מעשיות ואגדות המושכות את לבם של צעירי הצאן, מידות והליכות של גדולי ישראל, ועוד מדורים רבים וקבועים. והכל ערוך בכרך אחד, המכיל בתוכו את כל פרשות השנה החל מבראשית וכלה בפרשת וזאת הברכה ולאחריהן כל מועדי השנה. 
לשון הספר צחה ונעימה, האותיות מאירות עיניים ומנוקדות בניקוד דקדוקי מלא, תמונות של שולחנות שבת ברחבי העולם מעטרות את דפי הספר, ועיצובו המרהיב משלים את יצירת הפאר. המדורים מסודרים להפליא לכל שבתות השנה, והחומר המגוון שבספר מעניק שעות ארוכות של הנאה צרופה לכל בני המשפחה, קטנים כגדולים. 
מי מאתנו לא יושב פעמים רבות ליד שולחן השבת, מצפה לראות את מימוש הפסוק: "בניך כשתילי זיתים סביב לשולחנך", אך הדבר משום מה לא מצליח לנו. לא פעם נצבט הלב במחשבה: "מדוע אין הילדים מסוגלים לשבת כמה דקות ברצף ליד שולחן השבת ולאכול בנימוס? למה אצל פלוני ובביתו של אלמוני כולם יושבים יחד לשעה של עונג וקורת רוח, ורק אצלנו זה חלום רחוק"? מן הסתם ניסיתם לא פעם לספר לילדים סיפור כלשהו או איזו אמרה על הפרשה, אך לא תמיד היו הדברים מוכנים באמתחתכם, לא תמיד הם היו מובנים לצעירי הצאן ולא תמיד הצלחתם להעביר מסר חינוכי עקיף, מתוך סיפור מאלף או אמרה קולעת. 
מעכשיו לא תצטרכו לעמול ולטרוח. הכל מוכן ומזומן, ערוך לתפארת ומוגש בטוב טעם וחן, בספר החדש "שבת טיש". 
אין ספק. זהו ספר חובה לכל בית יהודי, לכל הורה ומורה, מחנך ומדריך, לגדולים כמו לקטנים, ואין כמוהו לשמש גם כמתנה יקרת ערך ובעלת תועלת מרובה לאורך ימים. 
כל מי שמציץ בספר, נשבה מיד בקסמו ורוכשו לאלתר כמתנה לבני משפחתו. אלפים כבר השכילו והכניסו ברכה לביתם, והתגובות החמות מעידות ללא ספק כי הספר השיג את מטרתו. חיזוק הקשר בין ההורים לילדיהם, גיבוש ההרמוניה המשפחתית, החדרת מוסרי חיים ומידות נאצלות, ובעיקר - חישול הדור הצעיר כנגד פגעי הזמן, וגיבוש הזהות העצמית של הצאצא והחניך הזוכה לזווית ראייה אל המודל הנכון של עובד ה' אמיתי. 
הספר ניתן להשגה בחנויות הספרים המובחרות, במחיר מיוחד.  


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה